Sizi Arayalım
Hızlı Fiyat Al
Mesaj Bırakın

Hızlı Menü
Andezit taşı
Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Anasayfa    Hizmetlerimiz    Andezit taşı

Andezit taşı

Andezit taşı büyük kaya parçalarının özel kesimleriyle şekillendirilmesinden oluşan andezit taşı günümüzde kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere bir çok mekan da tercih edilmektedir. Andezit taşı diğer çevre düzenleme ürünlerine oranla biraz daha maliyetli ve modern bir uygumladır. Ayrıca Türkiye de en kaliteli andezit taşı Ankara da üretilmektedir. Bir diğer adı da Ankara taşı diye geçmektedir. Andezit taşı döşemesi yer döşeme ve duvar kaplama olarak 2 farklı şekilde de uygulana bilmektedir. Duvar ve yer döşemelerinde takım olarak uygulandığında şahane bir görünüm sunacaktır. Ankara taşı yer döşemelerinde harç ile duvar kaplamalarında da duvar modellerine göre kalekim ve ya mil kum ile yapılmaktadır. Peki andezit taşı döşemesi nasıl yapılır?

ANDEZİT TAŞI DÖŞEMESİ

Türkiye de en kaliteli andezit taşı modelleri Ankara gölbaşı ilçesinde işlenmektedir. Büyük maden ocaklarından alınan kaya parçaları bura da istenilen ölçülere kesilerek çevre düzenleme çalışmasındaki yerini almaktadır. Andezit taşı pahalı bir çevre düzenleme çalışmasıdır. Ve andezit taşı döşemesi yukarı da, da belirttiğimiz gibi ince bir işçilik gerektirmektedir. Andezit taşı döşemesi apartman girişlerinde, yürüme yollarında, duvar kaplamalarında ve tre duvar yapımında uygulanmaktadır. Andezit taşı yer döşemesi yapılırken ustamız alandaki ölçüleri alarak gerekli malzeme teminini gerçekleştirir.

 Ve andezit taşı döşemesinden önce alandaki gerekli çalışmaları yapar. Andezit taşı da kilit taşı gibi sağlam bir zemin üzerine yapılmalıdır. Zeminde gerekli çalışmalar ve gönye alma işlemleri Andezit taşı ustası tarafından yapıldık dan sonra alana göre harcı serer andezit taşı yer döşeme harcı hafif nemlendirilerek üzerine şerbet dökülür şerbet yağlı olmalıdır. Şerbet dediğimiz işlem çimento ve suyun karışımından yapılır. Ve andezit taşı döşemesi yapılırken andezit taşı ustası taş altına serdiği harcın üzerine kanaatince döker ve andezit taşı döşeme işlemine başlar döşeme sırasında tokmakla tokmaklayarak andezit taşı döşemesinin tamamen oturması sağlanır.

 Andezit taşı döşemesinde uyuşmayan alanlarda taş kesilerek yenine monte edilir. Bu işlemler sırasında birkaç m2 andezit taşı fire vere bilir. Onun için taş siparişi verirken birkaç m2 fazla vermeniz de fayda vardır. Yer döşemelerinde tek bir andezit taşı ustası günlük ortalama 30/35 m2 aralıklarında andezit taşı döşemesi yapa bilir döşeme işlemlerinden sonra andezit taşı üzeri temizlenerek derz dolgusu yapılır. Bu işlemde mil mum ve çimentodan yapılarak andezit taşı üzerine dökülür ve çek, çek ile ara boşluk yani derzlerin dolması amaçlanır. Ve andezit taşı yer döşemeniz hayırlı olsun.

andezit taşı

Sizi Arayalım
Hızlı Fiyat Teklifi Al

0543 621 8077
0543 621 8077
Aselsan Yolu Üzeri 46 Cadde 42 Numara
Biz Kimiz
Kilit Taşı
Aselsan Yolu Üzeri 46 Cadde 42 Numara
>