Sizi Arayalım
Hızlı Fiyat Al
Mesaj Bırakın

Hızlı Menü
Dolgu malzemesi
Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Anasayfa    Hizmetlerimiz    Dolgu malzemesi

Dolgu malzemesi

İnşaat ve yapı dünyasında en çok tercih edilen dolgu malzemesi olan Ankara 0.63 dolgu malzemesi, taşların kırılması ile elde edilen, olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı ürünlerdir. Kilit taşlarının döşenmesi işlemlerinde kullanılan bu ürünler, tane büyüklüğüne göre sınıflandırılmaktadır. 0.3, 0.63, 7-15, 15-30 mm boyutlarında üretilen bu dolgu taşları, inşaat temellerinde ve yapı temellerinde dolgu malzemesi olarak kullanılır. Bu dolgu malzemelerinin kullanılmasının asıl nedeni, suda erimemesidir.

 Sağlam ve dayanıklı olması nedeniyle, özellikle temellerde kullanılmaktadır. Kilit taşı döşeme işlemlerinde zemine bu taşlar döşenir. Döşeme işlemi bittikten sonra, taşların arasında bu taşlar doldurulur. Bu şekilde sağlam bir dolgu meydana gelir.

 Sağlam Mekanik Yapıya Sahiptir

 Kar, yağmur ve sel suları gibi etkenlere karşı erime yapmaz, uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir. 0.63 dolgu malzemesi, kilit taşlarında, inşaatların temellerinde ve diğer temel çalışmalarında kullanılmaktadır. Bu ürünlerin kullanımı ile birlikte, sağlam yapı çalışmaları meydana getirilmektedir. Bypass dolgu malzeme fiyatları kategorisindeki ürünler ise, genellikle inşaatların temel dolgu işlemlerinde kullanılmaktadır.

Boşlukların doldurulmasında kullanılan bu malzeme, suda erimeyen, olumsuz iklim şartlarına dayanıklı özelliklere sahiptir. Toprakla dolgu yapmak çok sağlıklı değildir. Bunun nedeni suya karşı dayanıksız olması ve kısa zamanda hacminin küçülmesidir. Dolgu işlemlerinde, yaz ve kış aylarının iklimsel farklılıklarına karşı dayanıklıdır.

 Çamurlu Yollarda da Kullanılmaktadır

 İri olan mıcırlar, özellikle çamurlu yollarda da kullanılmaktadır. Türkiye’de uzun yıllar çamurlu yollarda ulaşımın rahatlaması için mıcır kullanılmıştır. Hala bu mıcırlar çamurlu yolların ulaşıma açılması için kullanılmaktadır. Yağmur ve kar gibi etkenlere karşı dayanıklı olması nedeniyle, yollarda geçişi sağlamaktadır. Mıcırlar ziftle birlikte de kullanılabilmektedir. Mükemmel bir dolgu malzemesi olduğu için, geniş kullanım alanına sahiptir.

 Uygun fiyat avantajlarına sahip olduğu için, ekonomik bahçe düzenlemelerinde mıcır kullanılmaktadır. Çamurlu yollar, bahçeler ve parklar için en pratik çözüm, mıcır dökme işlemidir. İnşaatlarda da en ekonomik dolgu malzemesi yine mıcır dolgu malzemeleridir. Büyük taşların kırılması ile oluşturulan mıcırlar, özel süzgeçlerden geçirilmektedir. Bu süzgeçler 0,3mm ile 30 mm büyüklüğündedir. Bu şekilde istenilen büyüklükte mıcır tanesi elde edilmektedir. Pratik ve etkili çözüm uzmanı olan bu ürünler, yapı dünyasının en çok tercih ettiği ürünler içerisinde yer almaktadır.

dolgu malzemesi

Sizi Arayalım
Hızlı Fiyat Teklifi Al

0543 621 8077
0543 621 8077
Aselsan Yolu Üzeri 46 Cadde 42 Numara
Biz Kimiz
Kilit Taşı
Aselsan Yolu Üzeri 46 Cadde 42 Numara
>