Sizi Arayalım
Hızlı Fiyat Al
Mesaj Bırakın

Hızlı Menü
Kilit taşı nedir ?
Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Anasayfa    Hizmetlerimiz    Kilit taşı nedir ?

Kilit taşı nedir ?

Kilit taşı ustası bordür taşı ile uyumlu olarak uygulaması yapılan kilit taşı modelleri döşeme işlemine geçmeden önce yerine getirilmesi gereken birkaç kalem iş vardır. Ve kilit taşı ustası çalışma yapılacak alanda gerekli analizleri yaptık tan sonra uygulama siparişlerini verir. Kilit taşı döşemesine geçmeden önce boş alanda alınan ölçülerle uygulama sonrasında çıkacak ölçüler arasında az miktar da bir fark çıkacaktır. Taş siparişi verirken bunları da göz önünde bulundurmalınız. Kilit taşı nakliyeleri biraz maliyetlidir. Bunun sebebi de vinçli tır ile gelmesi eskiden kilit taşı nakliyeleri büyük nakliyelerle gelir tamper kaldırılarak indirilirdi. Ve taşlarda birçok fire çıkmasına neden olurdur. Ancak onların yerini hiyaplı nakliye modelleri almış durumdadır

KİLİT TAŞI USTASI NE YAPAR ?

Kilit taşı, kilitli parke taşı, kilitli taş çeşitlerinden birisini yaptırmaya karar verdiğiniz firmamız sizlere kilit taşı ustası ve kilit taşı fiyatları hakkında en cazip teklifleri sunacaktır. Özellikle büyük metrajlı işlerde çalışacağınız kilit taşı firmanızın referanslarına belgeli olarak hatta yerinde bakmanız faydanıza olacaktır. Kilit taşı ustası gerekli ölçümleri aldık tan sonra alandaki kırılması gereken yerler varsa oraları kırar, düşük yeler beton ve benzeri dolgu malzemeleri ile güçlendirilir. Ve kilit taşı çevresine örülecek bordür taşı uygulamasına başlanır. Bordür taşları kırmızı ve gri renklerde üretilmektedir. Sizin çalışmanıza yakışacak rengi seçe bilirsiniz. Bu ve benzeri sert zemin çalışmalarında döşeme yapılacak alan beton ve ya oturmuş bir zemin üzerine olmalıdır.

Kilit taşı ustanız zemin için gerekli olan güçlendirmeleri uyguladıktan sonra kilit taşı döşeme işlemleri için yapılaması gerek mastar uygulamasına geçer ve mastarı borulu mastar ve elde çekim olarak yapa bilir. Ancak borulu çekilen mastar daha net bir görünüme sahip olacaktır. Ama bu işlem için alanın geniş ve engebeli olmaması gerekir. Mastar çekme işlemini kilit taşı ekibi arasında en profesyonel olan kilit taşı ustası çekelidir. Bu işlem kilitli parke taşlarımızın daha net bir görünüme kavuşmasını sağlayarak alanın şekline göre de su giderleri verilir. Eğer toprak bir alana parke taşı döşemesi yapılıyorsa 8 cm lik parke taşı modeli tercih edilmelidir. Beton üzeri uygulanacak kilitli parkeler de ise 6’lık kilit taşı modellerinden tercih edebilirsiniz.

Kilitli taş döşemesi yapılarken otopark ve giriş bölgelerinde bulunan pik kapaklar yani giderler taş döşemesi sırasında bu kapaklar alt da kalacaktır. Kilitli parke taşı döşemesi sırasında bu kapakları ya orijinal beton bilezik kapakları ile ya da alanda bulunan kırılıp dökülen kilit taşları ile yükselte bilirsiniz. Kilit taşı ustası bunlar için ayrı bir ücret talep edemez pik kapaklar parke taşı döşemesinden 2-3 cm aşağıda olmalıdır. Ki su giderleri rahatlıkla akıp gidebilsin kilit taşı üzerinde birikmesi pek sağlıklı olmayacaktır. Kilitli parke taşı son aşamasında ise üzerine mil kum serilerek taş aralıklarının dolması sağlanır ve bu işlem kilit taşı döşemesinin tamamen sıkıştırılmasını sağlayacaktır.

kilit taşı

Sizi Arayalım
Hızlı Fiyat Teklifi Al

0543 621 8077
0543 621 8077
Aselsan Yolu Üzeri 46 Cadde 42 Numara
Biz Kimiz
Kilit Taşı
Aselsan Yolu Üzeri 46 Cadde 42 Numara
>