Sizi Arayalım
Hızlı Fiyat Al
Mesaj Bırakın

Hızlı Menü
Kilit taşı ve kilit taşı ustası
Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Anasayfa    Hizmetlerimiz    Kilit taşı ve kilit taşı ustası

Kilit taşı ve kilit taşı ustası

Kilit taşı ve kilit taşı ustası her döşeme sırasında ve sonrasında her ikisinin de kalitesi son derece önem arz etmektedir. Kilit taşı kalitesi nasıl belli olur? Daha önce de söylediğiniz gibi kilit taşı TSE belgeli olması çok önemlidir. Ancak her bu belgeye sahip üreticinin taşı son derece kaliteli olacak diye bir kural yoktur. Kaliteli bir kilit taşı imalatı modern cihazlar ve sıklıkla yenilenen kalıp başlıklarından elde edilir. Kalitesini kanıtlamış seri bir şekilde üretime devam eden üretici firmalar yeniliklere ayak uydurarak kalitesine ödün vermeden yoluna devam etmektedir. Haliyle bu kilit taşı üreticisinin taşları en çok tercih edilen model haline gelmektedir. Kilit taşı ve ustası hobi bahçesi, belediyelerimizin kaldırım çalışmalarında ve diğer mülklerin çevre güzelleştirme çalışmalarında da uygulanmakta dır.Peki kilit taşı ustası neler yapar sağlam bir kilit taşı uygulaması nasıl yapılmalıdır ?

KİLİT TAŞI USTASI NE LER YAPAR  ?

 

Kilit taşı döşemesi şahsi mülklerin dışında genelde apartman ve site içlerinde daha yaygın olarak tercih edilir ve bu ortak kullanım alanlarının birde yönetimi mevcut olur yönetimler diğer sakinler ile görüşerek kilit taşı yapımı için gerekli onayları aldıktan sonra yapması gereken tek şey güvenilir bir firma ile iletişime geçmektir. Bütün sorumluluk neredeyse yönetime ait tir onun için kilit taşı yaptıracağınız firmayı seçerken biraz daha dikkat etmenizi öneriyoruz. Ayrıca bu işlem sırasında bizimle iletişime geçerek ücretsiz keşif ekibimizden ve danışmamızdan faydalana bilirsiniz. Kilit taşı firmasını yaptıracağınız usta alanda size fikirlerini beyan edecektir.

 Ve kilit taşı ve ustası çalışmasına başlamadan önce zeminde bulunan engeller tek, tek ortadan kaldırılmalıdır. Bu engeller arasında su giderleri, zemin sıkıştırmaları gibi basit çözüle bilecek sorunlardır. Bu işlemler ortadan kaldırıldıktan sonra ilk etapta kilit taşı ve ustası çalışmasında ne kadar toz gidecek hesaplayarak kilit taşı altına serilen tozu alana serer bu kilit taşı tozu diğer kum çeşitlerinden farklıdır.

 Taş kırıklarından oluşan özel bir tozdur. Ayrıca buradan şunu belirtelim kilit taşı altına kesinlikle ve kesinlikle 03 kum ve ya benzeri kum çeşitleri serilmez serildiği takdir de kilit taşı çalışmanız çökmeye Mahküm dur. Kilit taşı ve kilit taşı ustası bu toz serme işlemini zemine göre yer, yer yüksek ve düşük sererek meyil işlemini gerçekleştirir. Küçük alanlarda gerekmez ama 2000 m2 petrol alanları gibi geniş alanlarda nivo ile ölçü yapılması en sağlıklı olanıdır. Kilit taşı ve kilit taşı ustası mastardan sonra gönye için ip çekerek kilit taşının ilk sıralarını biraz daha dikkatle örerek kilit taşı döşemesine başlar kilit taşı ustası ilk çıkan sıralara dikkat etmezse eğer orta kısımlarda kilit taşı döşemesinde sıkışmalar meydana gelecektir. 2 kilit taşı ustası ve 3 taşıma elamanı ile günlük ortalama 300 m2 bir kilit taşı örme işlemi gerçekleştirilir.

Kilit taşı ve kilit taşı ustası döşeme işlemlerinden sonra kilit taşı üzerini sert bir fırça ile süpürerek kompaktör makinesi vurur bu işlem sırasında kilit taşları arasında mutlaka kırılacaklar olacaktır. Kilit taşı ve kilit taşı ustanızdan onları değiştirmesini rica ede bilirsiniz. Makine işleminin ardından kenar boşluklar harç ile nizami bir şekilde harç ile doldurulur ve son aşama olarak kilit taşı üzerine mil kum serilerek kilit taşı araları dolması sağlanır.  Tüm kilit taşı örmesi ve diğer çevre düzenleme işleri hakkında bizleri arayarak daha detaylı bilgi ala bilirsiniz.

kilit taşı ve kilit taşı ustası

Sizi Arayalım
Hızlı Fiyat Teklifi Al

0543 621 8077
0543 621 8077
Aselsan Yolu Üzeri 46 Cadde 42 Numara
Biz Kimiz
Kilit Taşı
Aselsan Yolu Üzeri 46 Cadde 42 Numara
>