Sizi Arayalım
Hızlı Fiyat Al
Mesaj Bırakın

Hızlı Menü
Kilit Taşı
Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Anasayfa    Hizmetlerimiz    Kilit Taşı

Kilit Taşı

Zemin dekorasyonunun en önemli ve en etkili tercihi olan kilit taşı seçenekleri, görsel özellikleriyle mükemmel çevre dekor çalışmalarının en önemli unsurudur. Teknik özellikleriyle birinci sınıf olan bu kilit taşı çalışmaları, ustasında sanata dönüşür.Dayanıklı ve Su Geçirmez Preslenen bu taşlar, özel yapısı nedeniyle suyu dışarı doğru göndererek zemine ulaştırır. Yoğunluğu yüksek olduğu için, üzerine gelen tonlarca yükü kolaylıkla kaldırabilir. Kilit taşı, kırıldığı zaman değiştirilebilir. Petek desenli, baklava desenli, dikdörtgen desenli ve klasik kilit taş desenli özellikleriyle tercih edilen bir çalışmadır. Kilit taşı, kırmızı, gri ve yeşil gibi renklerle etkileyici desen çalışmaları yapılabilir. Bu taşların özel yapıları, kaymaya önlemektedir. Tasarım özellikleri nedeniyle zeminde her hangi bir boşluk kalmamaktadır. Parklar, bahçeler, basketbol sahaları, futbol sahaları, resmi kurumların bahçeleri, sitelerin bahçeleri ve benzeri bütün alanlar için kilit taşı, en çok tercih edilen malzemedir. Çamur veya benzeri alanların görsel olarak etkileyici özelliklere sahip olmasında, bu taşların rolü büyüktür.

Kilit taşı  Nasıl Döşenir?

 Bu işte ustalık önemlidir. İşinin ehli olan bir firmayı tercih ederek işe başlanmalıdır. Kilit taşı döşeme işleminde, zeminin sertleştirilmesi önemlidir. Sertleştirme çalışmalarında zeminde çökme meydana gelebilecek noktalar iyice çökmelidir. Zeminin tam oturması önemlidir. Zemin sertleştirilmeden yapılan kilit taşı döşeme işlemleri, daha sonra kendini gösterir. Bu taşlar döşendikten sonra, zeminin çökmesi nedeniyle, görsel olarak kötü bir görünüm meydana gelir. Bu kötü görünümün ortadan kalkması için, ilk önemli işlem zeminin sertleştirilmesidir. Bu işlem esnasında çöken yerler doldurulur. Doldurma işleminde yüzeyin düzlüğü çok önemlidir. Ustanın marifeti bu noktada belli olmaktadır.Düzleme işlemleri sağlıklı bir şekilde gerçekleştikten sonra, ince bir kum tabakası yayılır. Bu kum yayma işleminde yine engebe oluşmamalıdır. Daha sonra usta, en uygun köşeden kilit taşı malzemesini döşemeye başlar. Döşemede boş bırakılmaz. Taşın yapısından dolayı taş aralarında hafif boşluklar kalır. Yumuşak çekiçle taşlar zemindeki kuma oturtulur. Döşeme işlemlerinde renkli olan bu taşlardan katalogdan tercih edilebilen desenlerden biri uygulanabilir. Sağlam ve etkili özellikleriyle tercih edilenbu taşlar, oto park çalışmalarında rahatlıkla kullanılabilir. Araçların tonlarca ağırlığını kolaylıkla kaldırabilir. Profesyonel çalışmalarda rahatlıkla bu çalışmalar tercih edilebilir. Kilit taşı seçenekleriyle gerçekleştirilen bütün etkili çalışmalarla, istediğiniz mükemmel ve etkili dekor çalışmalarını rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

 Suya Dayanıklılık

 Döşenen taşlar tonlarca ağırlıktaki baskıya dayanıklı olmasının yanı sıra su baskınları, yağmur, kar ve benzeri birçok etkiye de dayanıklıdır. Kilit taşı, yağan yağmuru alt tarafa geçirmesinin yanı sıra, üzerindeki bulunan kar kütlelerinden de etkilenmemektedir. Kırılma meydana geldiği zaman değişen kilit taşı seçenekleri, şiddetli sıcak havanın veya şiddetli soğuk havanın meydana getirdiği mekanik kırılmalardan da etkilenmemektedir. Yoğunluğunun yüksek olması nedeniyle yıllarca sorunsuz bir şekilde çevre dekor çalışmalarında kullanılabilmektedir. Kilit taşı seçenekleriyle, spor alanları için ve yol çalışmaları için ayrı ayrı dekoratif çalışmalar yapılabilir. Bahçe dekor çalışmalarında dekorasyona uyumlu olan çalışmalar da özel olarak yapılabilir.

kilit taşı

Sizi Arayalım
Hızlı Fiyat Teklifi Al

0543 621 8077
0543 621 8077
Aselsan Yolu Üzeri 46 Cadde 42 Numara
Biz Kimiz
Kilit Taşı
Aselsan Yolu Üzeri 46 Cadde 42 Numara
>