Sizi Arayalım
Hızlı Fiyat Al
Mesaj Bırakın

Hızlı Menü
Kırma Taş Fiyatları
Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Anasayfa    Hizmetlerimiz    Kırma Taş Fiyatları

Kırma Taş Fiyatları

Kırma Taş

İnşaat sektöründe hemen hemen her inşaatta ya da onarım işinde kullanılmakta olan kırma taş büyüklüğüne ve kırılma şekline göre farklı imalatlarda kullanılabilmektedir. Büyük boyutlardaki taşların kullanıldığı çevre duvarı yapımı ya da yapının beden duvarı yapımının sağlandığı alanlar olmakla birlikte bazı eski eser onarımlarında da kullanılmaktadır. Kullanılan taşların kaliteli olması ve dayanıklı olması ise hem yapının daha uzun süre ayakta durmasına hem de sağlıklı bir imalat yapılmasına yardımcı olur. Bu nedenle hangi imalatta hangi taşın kullanılacağının işinde uzman kişilerce tespiti önemlidir.

 Kırma Taş Nerelerde kullanılır?

 Çok sayıda alanda kullanılabilen kırma taşların agrega boyutunda kırılmış olanları özellikle yapı temellerinde veya drenaj işlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca çevre düzenlemesi yapılan çok sayıda alanda taş ya da mozaik döşenecek alanların altına kullanılabilen bu ürünlerin dayanıklılığının yanında fiyatları da önem arz etmektedir. Kırma taş fiyatları  açısından uygun olacağı gibi kalitesi de yüksek olmalıdır.

 Özellikle büyük boyutlardaki taşların üzerinde bulunan çok sayıda çatlak kalite için olumsuzluk getirir. Bunun yanında hiç çatlaksız taşlarda aynı oranda tehlikelidir. Ankara kırma Taş alımlarında da benzer şekilde hassasiyet gösterilmesi önemlidir. Çünkü yanlış seçim yapılan taş yapının kısa sürede zayıflamasına ve yıpranmasına neden olur.

 Kırma Taşlar Nasıl Tercih Edilmelidir?

 Kırma taşlar tercih edilirken agrega büyüklüğü nerede kullanılacağına göre tercih edilmelidir. Örneğin temelde kullanılacak agrega büyüklüğü eğer temel tekil temel ise daha ince yapılı olacaktır. Ayrıca temel kenarlarını doldurmak için bazı yapılarda da kırma taş kullanılmamakta olup bu taşların büyük boyutlu ve düz yüzeyli kırma taş olması tercih edilir. Bunların yanı sıra ise drenaj kazılarında kullanılan taşlar ise en az 10 cm kalınlığında şekil verilmemiş moloz taş olarak tercih edilmesi durumunda drenajın daha sağlam oturması sağlanabilir.

 

kırma taş

Sizi Arayalım
Hızlı Fiyat Teklifi Al

0543 621 8077
0543 621 8077
Aselsan Yolu Üzeri 46 Cadde 42 Numara
Biz Kimiz
Kilit Taşı
Aselsan Yolu Üzeri 46 Cadde 42 Numara
>