Sizi Arayalım
Hızlı Fiyat Al
Mesaj Bırakın

Hızlı Menü
Mıcır fiyatları 0543 621 8077
Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Anasayfa    Hizmetlerimiz    Mıcır fiyatları 0543 621 8077

Mıcır fiyatları 0543 621 8077

İnşaat malzemeleri doğadaki birçok ürün kullanılarak oluşturulmaktadır. Bu ürünlerin çoğunu demir ve kum gibi doğada hazır olarak bulunur. Taşarlar soğuk ve sıcak etkisiyle genleşip büzüşür ve parçalanmaya başlar bu parçalanma esnasında giderek daha da ufalanan taşlar kum haline gelir. Kum haline gelmeden önceki hali olan küçük taşların dayanıklı yapısı sayesinde beton ve yol yapımı için iyi bir bileşen olmaktadır.

 Mıcırın Çeşitleri

 Yapı malzemesi olarak kullanımı beton üretimi ve asfalt için kullanılan birçok mıcır fiyatları mevcuttur. Her bir mıcır yaklaşık 5mm ile 38 mm arasında eşit aralıkta boyutlarına göre sınıflandırılmıştı. Bunların kimisi parke taşı için kullanılırken çevre düzenlemeleri gibi amaçlar için boyutlarına uygun malzemeler kullanılabilmektedir. Kullanım amaçlarına göre üretimi yapan tesislerden birisi de Ankara mıcır ocakları olmaktadır.

 Mıcır Temini Ve Kullanım Alanları

 Temel yapı malzemelerinden birisi olduğu için mıcır fiyatları tonla hesaplanır ve günümüzde dönemin şartlarına ve satın alınacak miktara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ortalama bir kamyonun alacağı mıcır miktarı yaklaşık 28 ton olduğu düşünülürse inşaat malzemesi ve çevre yapılandırılması için uygun olabilmektedir. Çünkü mıcır üzerine yağan yağmur suyun toprağa geçmesine müsaade ederken çamur olmamasını sağladığı için doğal olması nedeniyle tercih sebebi olabilmektedir. Pratik kullanımı nedeniyle kısa sürede yol yapımı için kullanılabilen mıcır toprak arazilerin ve bozuk yolların kurtarıcısı olmaktadır. Özellikle asfalt yapımı için kullanıldığından mıcır tüketimi oldukça fazladır. Ancak asfalt yolların yapılamadığı yerlerde kolay kullanımı sayesinde araç yolu için sadece dökülerek kullanılabilmektedir. Bu taş parçaları birbiri üzerinden kayabildiği için üzerinde hareket halinde olan araçların dikkatli olmasında yarar görülmektedir Coğrafi yapısı sayesinde büyük taş ocaklarına sahip olan Ankara mıcır fiyatları satın almak için doğru adres olmaktadır. Yapılaşmanın artarak devam etmesi nedeniyle her çeşit inşaat malzemesine olan ihtiyaç artmakta olup mıcır gibi ürünlere talep de artmaktadır. Kullanılacak yere göre boyutlarının tespit edilmesi ve ihtiyaç miktarının belirlenmesi yeteli olacaktır. Bölgelere göre farklılık gösteren taş yapıları ve içindeki bileşenler nedeniyle kullanılacak mıcırların mühendislik kontrollerinin yapılması kullanım amacına uygunluğun test edilmesi gerekmektedir.

mıcır fiyatları

Sizi Arayalım
Hızlı Fiyat Teklifi Al

0543 621 8077
0543 621 8077
Aselsan Yolu Üzeri 46 Cadde 42 Numara
Biz Kimiz
Kilit Taşı
Aselsan Yolu Üzeri 46 Cadde 42 Numara
>