Sizi Arayalım
Hızlı Fiyat Al
Mesaj Bırakın

Hızlı Menü
Parke Taşı Döşeme
Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Anasayfa    Hizmetlerimiz    Parke Taşı Döşeme

Parke Taşı Döşeme

Parke Taşı Döşeme İşlemi Nasıl Yapılır, İncelikleri Nelerdir?

Parke taşları, kullanımı her geçen gün yaygınlaşan kaplama malzemeleridir ve parke taşı döşeme ne kadar sağlam yapılırsa verim de o kadar iyi olmaktadır. Parkeler, çok geniş kullanım alanlarına sahiptir. Bütün açık, kapalı alan kaplamalarında parke taşı döşeme yapılabilmektedir. Çeşit ve ürün zenginliğinin artması, tercih oranını da etkilemiştir. Özellikle farklı desen ve renklerde üretilmesi, birçok alanda dekor amaçlı kullanımını da beraberinde getirmiştir. Bugün, caddelerde, sokaklarda, apartman önlerinde, kaldırımlarda, parklarda, yürüyüş alanlarında, meydanlarda çeşit çeşit, renk renk parke taşı döşemeleriyle karşılaşmak mümkündür. Hatta parke taşı döşeme, çeşitli yazılar yazılmasına, şekiller yapılmasına da elverişli olduğu için bu tarz döşemeler de mevcuttur.

Parke Taşı Döşeme Aşamaları Nelerdir?

Parke taşları hemen her zemine uygulanabilir. Fakat uygulama alanı ne kadar sağlıklı olursa parke taşı döşeme de hem kolay olur hem de daha sağlam olur. Bu yüzden;

·         Öncelikle uygulanacak zeminin düzeltilmesi gerekmektedir. Bu aşamada zeminin çukurları, engebeleri eşitlenerek düzleştirilir.

·         Daha sonra bu zemin, kompaktör veya silindir yardımıyla sıkıştırılır.

·         Ardından sıkıştırılmış zemin üzerine ince kum dökülerek uygulama alanına yayılır. Eşit kalınlıkta yapılması gereken bu işleme mastarlama adı da verilir.

·         Mastarlanan zemin üzerine artık parke taşları istenen desen verilerek döşenir.

·         Parke taşı döşeme işlemi bittikten sonra kompaktör tekrar bütün uygulama alanının üzerinde gezdirilir ki taşlar iyice kilitlensin ve yerleşsin.

·         Bu işlem de bittikten sonra parke taşlarının üzerine sıfır numara kum saçılarak fırça yardımıyla parkeler arasındaki boşluklar doldurulur. Bu işlem, parke taşlarının iyice sıkışmasını ve yerleşmesini sağlar.

Parke Taşı Döşemenin Avantajları

Titizlikle ve ustalıkla yapılmış bir parke taşı döşeme, uzun yıllar kalıcılığını koruyabilir. Hatta iyi bir ustanın elinde tekrar tekrar kullanılabilir. Kırılmadan, ihtiyaç kadarının sökülebilmesi sayesinde altyapısına ulaşmak oldukça basittir. Bu da özellikle şehir merkezlerinde avantaj sağlamaktadır. Çünkü asfalt sökmek, beton kırmak ve işlem sonrasında oraları tamir etmek oldukça zahmetlidir. Oysa parke taşı döşemesinde açılan veya yıpranan alan yenisiyle çok pratik biçimde değiştirilebilmektedir.

Parke taşı döşeme

Sizi Arayalım
Hızlı Fiyat Teklifi Al
0532 4106671
0532 4106671
Aselsan Yolu Üzeri 46 Cadde 42 Numara
Aselsan Yolu Üzeri 46 Cadde 42 Numara
>