Bordür Taşı Nedir?

Bordür taşı, genel anlamı ile insanların yaşamını kolaylaştırmak amacı ile yolların kenarlarında, yürüyüş yapılan yollarda, spor yapılan yollarda ve insanların olduğu her yerde daha güvenli olması açısından yapılan Bahçe bordür taşı çevre düzenlemesinde de estetik bir güzellik katar. İnsanlar ve araçlar arasında da yolu ikiye ayırması için yapılan bahçe bordür taşı insanlara hem güvenlik hem de rahatlık sağlar.

Fiyat olarak da araştırıldığı zaman bahçe bordür taşı fiyatları uygundur. Yayaların güvenliği açısından yapılması mecburi olan okullarda, bahçe alanlarında, apartmanların sitelerinde de kullanılır. Böylece kullanıldıkları alanlar daha düzenli görünür. Kolay kullanılması, ömrünün uzun olması ve masrafının az olması nedeni ile günümüzde daha fazla tercih edilir. Bu taşlar söküldüğünde tekrar kullanılabilir. Her türlü şartlara rağmen uzun ömürlü ve kullanışlı olması sebebi ile kullanım alanlarını daha da genişletmiştir.

İnşaatlarda da fazla kullanılmaya başlanılan bu taşlar artık günümüzde de artık renk seçeneklerinin fazla olması ile tercih edilir. Bu taşların ömrü diğer kaplama türlerine göre daha uzundur. Dayanıklı olması ile de tercih edilen bu taşlar kolayca temizlenebilir.

Özellikleri ve Avantajları

1) Renk çeşitliliği fazla ve bordür taşı fiyatları uygun olduğu için çokça tercih edilir.

2) Okullarda, bahçe alanlarında, apartman sitelerinde de kullanılır.

3) Yaya ve trafik yolunu birbirinden ayırmak için kullanılır.

4) İnsanların güvenliğini ve rahatlığını sağlamak için yapılır.

5) Estetik açıdan güzel bir görünüm sağlar.

6) Kaymaz bir özelliği vardır.

7) Boya gerektirmez.

8) Aşınmaya ve kırılmaya dayanıklı bir kaplamadır.

9) Islak zeminlerde kullanılabilir.

10) Dekoratif özelliği vardır.

11) Dış mekanlarda çokça kullanılır.

12) Yağmura karşı da dayanıklıdır.

13) Kilit sistemi mevcuttur.

14) Kaldırımların daha düzenli görünmesini sağlar.

15) İnsanların hayatını kolaylaştırır.

16) Kullanılacak yaya ve trafik yolunun görünmesinin daha kolay olmasını sağlar.

Bordür Taşının Kullanıldığı Alanlar

Genel olarak kaldırım ve trafik yollarını birbirinden ayırmak için kullanılan bordür taşı, birçok alanda da rahatlıkla kullanılır. Fiyat olarak ekonomik olması sebebi ile bahçe bordür taşı yerine göre farklılık gösterir. Kullanıldığı alanlar genel olarak şöyledir; okulların bahçelerinde, parklarda, bahçe önlerinde, apartman sitelerinde, kaldırımlarda, trafiğin yoğun olduğu yerlerde, oyun alanlarında, banklarda, çiçeklik kullanımında, döşeme taşları, su oluklarında, merdiven basamakları, yerlerde, engelli rampalarında sanayi alanlarında ve yollarında, araçların park alanlarında, ticaret merkezlerinde, fabrika alanlarında ve de dekoratif özelliği de bulunduğu için birçok alanda kullanılır ve bu alanların yapılandırılmasını sağlar.

bahçe bordür taşı

Etiket: Bahçe bordür taşı, Bahçe bordür taşı döşemesi, Bahçe bordürü, Bahçe bordür taşı fiyatları, Ankara bahçe bordür taşı,

İlginizi Çekebilir

Bahçe Düzenleme Taşları
Bahçe dekor

Yorumlar

Yorum Gönder