Bahçe düzenleme taşlarında sert zemin çalışmalarında kullana bileceğiniz modeller Bahçe düzenleme taşları duvardan tutunda bahçemizin birçok bölgesinde sert zemin çalışmaları için bahçe düzenleme taşlarına gerek duyulur bu nokta da önümüze birçok farklı modellerde ve farklı kalınlıklarda bahçe düzenleme taşları çıkacaktır. Bahçe düzenleme taşları için isterseniz işe bahçe duvar kaplamalarımızdan başlayalım bunun için önceliğimiz bir beton perde duvarına sahip olmak olacaktır. Beton olmayan bahçe duvarına uygulanan bahçe düzenleme taşları pek sağlıklı olmayacaktır.

DUVAR KAPLAMA: Bahçe düzenleme taşları arasında duvar kaplamlarında tercih edebileceğiniz ürünlerden birisi andezit taşı modelidir. Andezit taşları 2cm ve 3 cm kalınlığında üretilerek duvar kaplamalarında mil kumlu haç ve ya kalekim harcı ile duvara yapıştırılır. Taş ne kadar ince olursa duvardan düşme oranı da bir o kadar az olacaktır. Andezit taşını duvar kaplamalarının küpeşte (harpuşta) kısmında da tercih edebilirsiniz.

OTOPARK DÖŞEMELERİ: Bahçe düzenleme taşları seçerken kesinlikle ihtiyaç duyacağınız otopark döşeme taşı için birçok parke taşı modeli vardır. Ancak otopark alanın kaplamasına geçmeden önce yine bahçe düzenleme taşlarından birisi olan bordür taşı ile alan sınırları belirlenir ve otopark bölmeleri bordür taşı ile gerçekleştirilir. Sonrasında ise otopark alanına baypas dolgu malzemesi serilerek sıkıştırılır ve üzerine bahçe düzenleme taşınızı örme işlemini gerçekleştire bilirsiniz.

YÜRÜME YOLLARI :Otopark bölgesindeki bordür taşı ile yürüme yollarına da karşılıklı olarak döşenir ve içerine bahçe düzenleme taşlarından seçtiğiniz modeli uygulaya bilirsiniz uygulamadan önce yine alanda sıkıştırma çalışması yapılması gerekir hatta alanımız toprak bir bölge ise bahçe düzenleme taşı altına sert bir laylon sererek taş aralıklarından laylon çıkmasını engelleye bilirsiniz. Ayrıca kilit taşı modellerinden 3 boyutlu kilit taşı modelleri yürüme yolları için oldukça dekoratif bir görüntü sunacaktır.

ÇİM TAŞI: Hem çim alanı hem sert bir zemin için uygulanan 60*40 ebatlarında 1 m2 ye 4 adet düşen çim taşı modelleri bahçe düzenleme taşları arasında en çok tercih edilen modellerden birisidir. Bahçenizdeki engebeli alanlarda da çim taşı ile farklı bir dekor elde edebilirsiniz. Tesviyesi yapılmış alana toprak üzerine uygulanır ve aralıkları çim ekilir bu çim taşı modeli otopark alanlarında da döşenebilir.

DOLOMİT TAŞI: Dere taşı olarak de bilinen beyaz taşlar yumruk kadar büyüklüğünde olup bahçemizin bir çok bölgesinde özenle süslenir ve ağaç diplerinde de kenarlarına dizilerek oldukça hoş bir görüntü elde edilir.

Etiket: Bahçe düzenleme taşları, Bahçe düzenleme taşı örnekleri, Bahçe parke taşı, Bahçe parke taşları, Bahçe taşları, Bahçe sert zemin taşları,

İlginizi Çekebilir

Bahçe Parke Taşı
Bahçe Düzenleme Taşları

Yorumlar

Yorum Gönder