Kaldırım taşı fiyatları sokakların dekoru olan ve kaldırım taşı döşemelerinde bir çok farklı modelleri görmek mümkündür hatta aynı şehrin içerisinde ayrı belediyelerin bile kendisine öz farklı taşı modelleri vardır? Bu kaldırım taşı modelleri bireysel olarak da birçok bölgelerde tercih edilmektedir. Başta apartman otoparkları, site içerisindeki otopark ve yaya yollarında hem dekoratif bir alan için hem toz, toprak çamur gibi alanlardan korunmak için uygulanmaktadır. Çok fazla kaldırım taşı modelleri bulunmaktadır. Bu kaldırım taşı modelleri arasında otopark alanları için tercih edilen modellerden birisi parke taşı modelidir. Parke taşının şeklini yapısını hepimiz biliriz.

KALDIRIM TAŞI MODELLERİ

Çevrenizdeki yapıların neredeyse kaldırım taşı modellerinden birisi olan parke taşı modelini göre bilirsiz. Kaldırım taşları arasında belediyeler son yıllarda XXL modelleri uygulamaktalar yani normal karo taşı görüntüsünde ancak boyutları çok fazla büyük bu kaldırım taşı modellerinin uygulamaları ise beden gücü ile değil iş makineleri ile gerçekleştirilmektedir. Bireysel çalışmalarda bu taşlara gerek duyulmaz sizin kaldırım taşı adı altında tercih ede bileceğiniz ürünler elips taşı, kilit taşı, dekor parke taşı, karo taşı, andezit taşı, karo taşı gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu kaldırım taşı fiyatları ise 25 TL den başlayarak modeline göre işçilik dahil olarak 80 TL ye göre farklı modellerde bula bilirsiniz.

KALDIRIM TAŞI FİYATLARI VE DÖŞEMESİ

Kaldırım taşı döşemelerini mutlaka hepimiz bir yerlerden görmüşüzdür. Peki kaldırım taşı döşemesi nasıl yapılır? Belediyeler bu konularda öncelikle kaldırım taşı yapılacak alana bordür taşı örme işlemlerini yapar bu bordür taşı boyutları her alanlara göre farklı boyutlarda olanını bula bilirsiniz. Bahçe düzenleme çalışmalarında size en uygun olanı standart bahçe bordür taşı olacaktır. Bordür taşı örme işlemlerinden sonra kaldırım taşı döşemesi yapılacak alanda tesviye işlemleri yapılır ve içerisine en az 7 cm olacak şekilde beton atılır sonrasında tercih ettiğiniz kaldırım taşı döşemesi yapılır. Beton atma işlemleri kaldırım taşı fiyatlarında artışa neden olacaktır. Toprak ama oturmuş zeminlerde dolgu malzemesi ile de güçlendirme yapa bilirsiniz. Ankara içerinde en uygun fiyatlarda kaldırım taşı modellerinden satın almak ve uygulama yaptırmak için bizi aramanız yeterli olacaktır.

Etiket: Kaldırım Taşı Fiyatları, Kaldırım Taşı Modelleri, Kaldırım Taşı Döşeme Fiyatları, Ankara Kaldırım Taşı Fiyatları,

İlginizi Çekebilir

Kaliteli İşçilik
Kaldırım Taşı Fiyatları

Yorumlar

Yorum Gönder