Karo taşı modelleri 3 ve ya 4 cm kalınlığında 30x30 ebatlarında ve yeni nesillerinde 40x40’ın da üzerinde üretilen karo taşları genelde dükkan önü, sığınak, yürüme yolların dekor çalışmasında kullanılır teferruatlı ve zor bir işçiliği vardır. Fayans ustaları bile çoğu zaman beceremeye bilirler iki farklı modelleri vardır. İç mekanlar da, da tercih edilen modellerde karo taşları bulmak mümkündür. Özellikle son yıllarda o kadar güzelliklerde karo taşı modelleri üretilmektedir ki neredeyse fayans çeşitlerine yaklaşmış durumdadır. İç mekanlar için özel tasarlanan silimli karo taşları apartman sığınakları gibi dükkan içi teras, gibi bölümlerde de tercih edilir. Kolay, kolay sararma yapmayan temizlenmesi de son derece basit ürünlerdir.

KARO TAŞI USTASI

Karo taşı döşemesi yapılacak alan mutlaka güçlü bir alan olmalıdır. Aksi taktirde verilen emek ve harcanan paranız boşa gide bilir. Karo taşları bütün halinde bozulduğunda ve uygulama sonrasında yaşaya bileceğiniz bir alt yapı sorununda söküp tekrar döşeme yapa bileceğiniz bir ürün değildir. Onun için uygulama öncesinde gerekli tedbirleri almanız sizin yararınıza olacaktır. Mevcut zeminde eski bir beton bile olsa karo taşı ömrünü oldukça uzatacaktır. Peki karo taşı zemini nasıl olmalıdır?

KARO TAŞI ZEMİNİ

Karo taşı harç ile uygulanan bir uygulamadır. Ve diğer çevre düzenleme ürünleri gibi kar taşı modelleri de toprak zemine uygulanmaz zemin mutlak güçlü olmalıdır.Karo taşı döşemesi yapmadan önce kenar bordür taşı örme işlemleri yapılır. Ve bir nevi kalıp rolü yaparak içerisine beton atılır bu hazır beton olmasına gerek yok elde karma beton da karo taşı zemini güçlendirmeye yetecektir. Beton atıldıktan sonra bir gün beklenerek karo taşı örme işlemine geçilir.

karo taşı

Etiket: karo taşı, zemin karo taşı, zemin kaplama taşı, Ankara karo taşı, karo taşı ustası, karo taşı fiyatları,

İlginizi Çekebilir

Karo Taşı

Yorumlar

Yorum Gönder