Kilit taşı ustası beden gücünün ön plana çıktığı uygulamalardan birisidir. Döşeme işleri en az 3 kişilik ekiple yapılır. Tabi metraja göre ekip sayısı çoğaltılır. Dışarıdan kaba bir iş gibi görülse de dikkat edilmesi gereken birçok farklı noktası vardır. Küçük metreli işlerde pek dikkat edilmese de site ve çok katlı gibi yapılarda metraj büyüklüğünden dolayı hatalar daha sık göze batmaktadır. Peki kilit taşı döşemesinde nelere dikkat edilmeli? Uzun ömürlü bir zemin çalışması yapılması için ne yapmak gerekir?

KİLİT TAŞI USTASI

Bu alanda hizmet almak için bizi aradığınızda belirlenen adreste ve saate ücretsiz olarak keşif yapan firmamız taş döşemesi yapılacak bölgenin m2 sini çıkararak size en hızlı şekilde teklifi sunacaktır. Kilit taşı ustası konusunda bizden hizmet almaya karar verdiğinizde hızlı sevkiyatlarımız sayesinde istenilen kilit taşı modeli alana getirilir firmamız işin %50 sine gelene kadar hiçbir ön ödeme talebinde bulunmamaktadır.

İlk gelecek olan malzeme kilit taşı altına serilecek olan kilit taşı tozu kamyon bazında alana gelir ve metraja göre ya beden gücü ile çekilir ya da kepçe ile alana serilir. Bu serilen kilit taşı tozu sonrasında alanın şekline göre mastar çekilir bu işlem sayesinde alandaki yükseklik alçaklık yerlerini kolayca hazırlaya bilirsiniz. Buradan şunu da özellikle belirtelim kilit taşı zeminine kum ve benzerleri kesinlikle ve kesinlikle olmaz kendi özel tozu olmak zorundadır. Mastardan sonra kilit taşı ustası işe başlamak için ipleri çeker ve ilk birkaç sırası büyük titizlikle örülmelidir.

PARKE TAŞI USTASI

Döşeme sırasında kilit taşın a açıklar meydana gelmesin. Bu işlemlerin ardından ekip olarak taş döşeme işlemi yapılır. Son aşamalarda ise kilit taşı üzeri komple süpürülür ve üzerin mutlaka uygulanması gereken kompaktör makinesi vurulur bu aşamada kilit taşı modelleri sıkışarak çökmeye, kaymaya karşı dayanıklı hale gelecektir. Makine işlemi bittikten sonra sıralamalı olarak kenar boşluklar yağlı harç ile doldurularak mala ile düzlenir. Ve kilit taşı son aşamasında üzerine mil kum serilerek gözenekler dolana kadar üzerinde bekletilir. Kilit taşı ustası ve satışı işlemlerinde 7/24 destek alabilmek için bizi aramanız yeterli olacaktır.

Etiket: Kilit Taşı Ustası, Ankara Kilit Taşı Ustası, Kilit Taşı Ustası Ankara, Parke Taşı ustası, Parke Taş ustası, Kilitli Taş Ustası,

İlginizi Çekebilir

Kilit Taşı Ustası
Ankara Kilit Taşı Kalıcı Ve Net Çözümler

Yorumlar

Yorum Gönder