Kilitli taşlar sağlam ve uygulama alanında esneklik sağladığı için pek çok kişi ve kuruluş tarafından tercih edilmektedir. Esnek kullanım şeklinin sağladığı avantajlar arasında döşendiği alandan kaldırılarak başka bir yere de döşenebilmesi, alanda kalıcı olarak tahrip yaratmadığı için tekrar farklı amaçla kullanılabilmesi, döşenen alanda şekil değişikliği ve desen değişikliği yapılabilmesine imkân sağlanabilmesini saymak mümkün olmaktadır.

Uygulama Şekilleri ve Alanları

Kilitli taşlarının estetik bir şekilli bulunmaktadır. Bu nedenle uygulandıkları alanlarda birbirlerine sıkıca kenetlenerek aralarında boşluk oluşturmamaktadır. Hangi model ve şekil seçilirse seçilsin Kilitli taş farklı şekil ve desenleri de aynı imkânı sağlayabilmektedir. Bu sayede çok muntazam olarak döşenmekte zeminde yükselti oluşturmamaktadır.

Kilitli taş ile düz kaldırım veya yollar oluşturulabilecektir. Yağan yağmurun suları kilit taşlarının arasından geçerek su birikintisine neden olmayacaktır. Meyilli olan yol veya kaldırımlara uygulanması ile yağmur yağdığında su akıntısının bir bölümünü içine alarak sel gibi akışlara meydan vermeyecektir. Bu alanlarda zemin altındaki tamiratlarda kolayca yapılması için rahat bir şekilde kaldırılıp tekrar döşenebilmektedir.

Kilitli taşları oyun alanları veya parklara döşenerek güzel bir görünüm elde edilebilir. İstenen genişlikte uygulanabildikleri için kenarları çimlendirme veya çiçeklendirme yapılabilmektedir. Açık alanlardaki çay bahçesi veya kır lokantalarında sıcaktan ve soğuktan etkilenmeyeceklerinden çözüm oluşturacaklardır. Ayrıca sıcak havalarda sıcağı diğer malzemeler gibi yansıtmayacaklarından ilk önce düşünülmesi gereken malzemelerdendir.

Otoparklarda zemin döşemesi olarak kullanılabilmektedir. Sağlamlığı sayesinde ustalar tarafından döşenen ve zemin düzlemesi tam olan alanlarda üzerine binen ağırlıktan deforme olmayacaklardır.

Asfalt ve Betondan Üstün Özellikleri Asfalt veya betonlar bir alan uygulandıklarında o alanın ve çevrenin çevre dengesini bozmaktadır. Bu yüzden kaldırılsalar dahi topraktan daha sonraki zamanlarda herhangi bir ürün yetiştirmek çok zordur. Kilit taşları ile böyle bir durum yaşanmayacaktır. Asfalt ve betonun uygulaması için birçok alet kullanılma zorunluluğu bulunmaktadır. Ayrıca uygulamaları çok pahalı ve uzun sürmektedir. Kilitli taş uygulaması için iyi bir usta olması yeterli, kısa sürede döşeme yapılabilmekte ve uygulama maliyeti çok ekonomiktir.

Asfalt ve beton malzemeler uygulandıkları alanda tek düze bir görüntü sunar. Kilit taşları farklı renk seçenekleri ile desenler oluşturulabilmekte ve estetik sağlanabilmektedir.

Asfalt ve beton uygulamaları için belirli bir sıcaklık koşulu bulunmaktadır. Bu koşullara dikkat edilmediğinde çatlama, çökme, görüntü kirliliğine ve kısa ömre neden olmaktadır. Kilit taşları ise her hava koşulunda rahatça uygulanabilmekte ve uzun yıllar güzel görünümünde herhangi bir bozulma yaşanmayacaktır.

DETAYLAR İÇİN 0543 621 8077

https://www.kilitliparkeankara.com/

Etiket: Kilitli taş, Kilitli taş fiyatları, Kilitli taş ustası, Ankara kilitli taş, Kilitli taş Ankara, Kilitli taş döşemeleri,

İlginizi Çekebilir

Kilitli Taş
Keçiören Kilit Taşı

Yorumlar

Yorum Gönder