Her hangi bir katkı maddesi harç, çimento gibi ürünler kullanılmadan uygulanan ve bu sayede hatasız bir şekilde sökülerek tekrar uygulana bilen parke taşı dayanıklılık konusunda diğer yapı elamanlarına açık ara öndedir. Beton ve asfalt seçeneklerinin yanında tercih ede bileceğiniz bir üründür. Ancak görsellik konusunda beton ve asfalttan daha dekoratif görünüme sahiptir. Ülkemizde yapıların neredeyse tamamında alt yapı sorunları vardır. Hatta sadece yapılarda değil sokak, kaldırım gibi alanlarda sıklıkla alt yapı sorunları ile karşılaşılır ve yine birçok kez şahit olmuşuzdur belediyeler kaldırım taşı döşemesinin üzerinden 1 yıl geçmeden o alanı tekrar kazır alt yapı sorununu giderir ve tekrar üzerine parke taşı ve ya farklı taşı uygular. Bizim belediyeler kadar paramız yok J onun için çevre düzenleme çalışmalarımızı yaptırırken daha da dikkatli olmamız gerekir.

Parke taşı döşemeleri bina çevresine, otopark alanlarına ve yürüme yolu gibi alanlarda hem dekoratif amaçlı hem tozdan, çamurdan korunmak amaçlı uygulanır. Özellikle de otopark alanlarında daha çok tercih edilmektedir. Ankara içerisinde gelen telefonlar doğrultusunda gittiğimiz keşiflerin neredeyse tamamında eski betonlar mevcut yöneticilerin yoğun olarak sordukları sorulardan birisi de betonun üzerine yeniden beton mu yapalım parke taşı mı ? ağabeycim betonu atmışın 3 yıl geçmeden deforme olmuş tadilatı mümkün olsa bile en fazla 3 ay sonra yine aynı hala macera aramanın bir anlamı var mı ? Hatta bazen öyle yerlerle denk geliyoruz ki alttaki betonu sökelim bu taşı kaydırır diyenlere bile rastlamak mümkündür J hayır efendim o eski beton taşı kaydırmaz kaydırmadığı gibi de parke taşı döşemesinin ömrüne ömür katar toprak alana yapılan parke taşını düşüne biliyor musunuz hele bir de bu alan otopark ise 1 yıl geçmeden çökme garantisi veriyorum.

Parke taşları uygulanan alanlarda tercih ettiğiniz modele göre en az 10 en fazla 15 cm yüksekliğe neden olur klasik parke taşları 6 ve 8 cm kalınlığından oluşur. Bu yükseklikler elbette alanın meyil verilme işlemlerine göre arta bilirde mesela alanın bir köşesinden suyu gidere vermek gerekir ve alan oldukça düşüktür. Bu da parke taşı döşemesi yapılacak alanın yükselmesine sebeptir. Su meyili zor bölgelerde beton oluk taşı kullana bilirsiniz. Parke taşları desen ve renk konusunda da sizlere birden fazla seçenekler sunar bölgesine göre kullanım avantajları çok fazladır. Güvenle tercih ede bileceğiniz ürünlerdir.

Etiket: Parke taşı, parke taşı fiyatları, Ankara parke taşı, parke taşı ustası, parke taş döşemesi, zemin parke taşı, zemin parke taşı döşemesi,

İlginizi Çekebilir

Beton Parke Taşı
Kilitli Parke Taşı Birim Fiyatları

Yorumlar

Yorum Gönder